Mezinárodní konference ALK_20 je určena především pro prezentaci odborníků v oblasti moderních konstrukčních principů. Lehké konstrukce se v dnešní době těší stále větší oblibě, jelikož jsou trvanlivé, odolné, funkční a nabízejí rozsáhlé množství kreativních řešení. Zaměření konference se úzce dotýká tématu architektonických forem lehkých konstrukcí různých typů a různého rozsahu. Tématem jsou technická a konstrukční řešení, novodobé materiály, návrhové SW metody a ukázky realizovaný staveb po celém světě.

Výstupy konference budou důležitým vodítkem pro odbornou veřejnost, inženýry a architekty. Téma se bezpochyby dotýká i samotných investorů a zájemců o moderní architekturu, kterým má za cíl zprostředkovat aktuální informace z oboru.

Konference Architektura lehkých konstrukcí ideově navazuje na předchozí 2 mezinárodní konference pořádané Katedrou architektury v letech 2012 a 2016.

alk20

19listopadCelý denMezinárodní konference ALK_20

 

SEKCE KONFERENCE

I. ARCHITEKTURA A KONSTRUKCE

Zaměřeno na inovativní konstrukční principy současné architektury, které jsou koncipovány jako subtilní konstrukce z moderních materiálů. Témata: Současně využívaná technická a konstrukční řešení, statické řešení, velkorozponové a malorozponové konstrukce, požární odolnost, návrhové limity.

II.  MEMBRÁNY A FÓLIE V ARCHITEKTUŘE

Druhý blok je zaměřený na architekturu lehkých membránových konstrukcí a na moderní lehké materiály, které se využívají v současné architektuře. Témata: Textilní membrány, fólie ETFE, gridshell, tensegrity, prezentace producentů (Ferrari, Vector Foiltec).

III. REALIZACE – PŘÍBĚHY STAVEB

Třetí blok zahrnuje příspěvky zaměřené na zajímavé realizace, příběhy staveb od návrhu po realizaci u nás i ve světě.

X