Dostihový víkend doplní i výstava projektů studentů architektury

10. říjen 2014

V_2014_1011_1012_VP1Dostihové závodiště je v centru zájmu i u studentů architektury. Ti zpracovali projekty jezdecké haly pro Pardubice. Některé návrhy jsou netradiční, jiné by mohly být lehce realizovány. Návštěvníci závodiště si práce studentů můžou prohlédnout od pátku až do neděle.

Fakulta stavební ČVUT v Praze dostala v únoru letošního roku pro studenty programu Architektura a stavitelství zadání na architektonickou studii jezdecké haly na závodišti v Pardubicích. Budoucí architekti se do Pardubic vypravili, areál závodiště si prohlédli a zpracovali své vize jezdeckých hal. „Některé návrhy jsou poměrně netradiční a na české poměry až vizionářské, jiné se naopak drží více „při zemi“ a v realizovatelné formě,“ prozradila Zuzana Pešková, zástupkyně pedagogického proděkana z katedry architektury Fakulty stavební ČVUT v Praze.

 

Od pátku 10. října až do nedělní Velké pardubické je na závodišti instalováno celkem šest stojanů, na kterých jsou studie instalovány. Umístěny jsou u vchodu do tribuny A. Od středy 22. 10. jsou projekty k vidění před hlavním vstupem do budovy A fakulty stavební.

http://www.pardubice-racecourse.cz/kratke-zpravy-ze-zavodiste/dostihovy-vikend-doplni-i-vystava-projektu-studentu-architektury

Výstava je instalována kolem busty koně jménem Mor, což je jedna z koňských legend v Pardubicích. Ve Velké pardubické startoval šestrát a šestkrát se umístil na stupních vítězů. Ikdyž během dostihu na těžké překážce upadl, vždycky vstal, zabojoval a umístil se.

http://sport.idnes.cz/kun-jenz-se-bal-taxisu-dvakrat-vyhral-dwa-/sporty.aspx?c=A091006_232758_sporty_mah

architekturaV_2014_1011_1012_VP2

DSC_9459

DSC_9461

 

 

(Bez n341zvu-1)

 

 

X