Atelier D
Letní architektonická etuda v duchu Karla IV.

Katedra architektury ve spolupráci s Omnium z. s. v létě 2016 poprvé pořádala Letní školu architektury a stavitelství.

Rok 2016 je rokem, který je spojen s oslavou 700 let od narození Karla IV., proto ani tato letní škola nenechala tento motiv stranou. Název “Ateliér D: Letní architektonická etuda v duchu Karla IV.” napovídá, že ústřední motiv “Vita Caroli” svázal dílčí části do tematického celku. Karel IV. byl především vizionář, průkopník moderních technologií a moderního pojetí světa, nadčasová osoba … a to je to, co bylo z jeho odkazu v rámci akce využito. 

Karel_IV_021

Letní škola byla otevřena všem bez rozdílu profese, zaměření či věku, kteří se chtěli dozvědět něco nad běžný rámec vzdělávání v oblasti architektury a stavitelství. Kombinovala seminář a navazující workshop.

Program byl koncipován do pěti pracovních dní v termínu 29. 8. – 2. 9. 2016  v kombinaci teoretických poznatků a tvůrčího workshopu. Účast na workshopu nebyla povinná pro všechny účastníky, ale jen pro zájemce.

Podrobný program letní školy ZDE
Podmínky workshopu ZDE
Zadání workshopu ZDE
Jak probíkal workshop?
Prohlédněte si fotogalerii ZDE
Skupina pro účastníky a přátelé letní školy na FACEBOOKU

Fakulta stavební ČVUT v Praze zvítězila v 8. ročníku soutěže „Má vlast v srdci Evropy – Poznej ji a chraň“, kterou vyhlašuje Památková komora ČR spolu s Českou radou dětí a mládeže (ČRDM) a dalšími subjekty, v oblasti Zahraniční partnerství, kategorii Kolektiv s akcí Letní škola architektury a stavitelství Ateliér D: Letní architektonická etuda v duchu Karla IV.

X