říjen, 2017

23říjen18:00- 20:00Přednáška Martina Gsandtnera

Více

Detail události

První přednáška tohoto semestru z cyklu „Co je architektura?“ od Martina Gsandtnera, která proběhne v pondělí 23.10. od 18 hod v Ateliéru D na FSv ČVUT.
Přednáška bude věnovaná vývoji experimentální architektury, mezi jejíž světové představitele patří např. Patrik Schumacher, Zaha Hadid, Greg Lynn či Hernan Alonso Diaz a v Čechách se tomuto tématu věnuje Imrich Vaško, Miloš Florián nebo Jindřich Ráftl.

MgA. Martin Gsandtner, M.Sc. (*1982) studoval od roku 2007 na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě v Laboratóriu architektúry prof. Imricha Vaška, od roku 2010 na Universitӓt für angewandte Kunst ve Vídni u prof. Wolfa D. Prixe a Reinera Zettla. Od roku 2008 působil jako asistent v Laboratóriu architektúry u Imricha Vaška. Prezentoval se na mezinárodních výstavách a získal řadu ocenění jako spoluautor architektonických návrhů. Spolupracoval jako lektor na mezinárodních workshopech Theatre Architecture: Visons and Possibilities (Ljubljana), Urbanity: Twenty years later (Praha), Biennale „Austria Under Construction“ (Benátky), organizoval workshopy digitálního modelování a v letech 2011-16 působil jako odborný asistent v Ateliéru III na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. V současné době probíhá Bienále experimentální architektury vol.3, na kterém se podílí jako hlavní kurátor.

VSTUP ZDARMA A PŘEDNÁŠKA JE PŘÍSTUPNÁ VEŘEJNOSTI

Čas

(Pondělí) 18:00 - 20:00

Místo

FSv ČVUT v Praze

Thákurova 7, 166 29 Praha 6

Pořadatel

Katedra architekturyFakulta stavební ČVUT v Praze Thákurova 7

X