Přestavba dvou bývalých prvorepublikových koupališť v projektech studentů architektury

Studenti architektury ČVUT Praha studijního programu Architektura a stavebnictví se zabývali návrhem nového využití dvou bývalých renomovaných prvorepublikových bazénů: Kokořín Zámecká a Roztoky Maxmiliánka.

Zpracovávání konkrétních reálných úloh má inspirovat zadavatele a přinášet jim nové náměty a myšlenky pro řešení komplikovanějších lokalit. Ve školním prostředí si lze mimo jiné dovolit i uvolnit regulativy a limity území, aby mohly být nezávazně prověřeny i cesty, kterými se v běžné projekční praxi nelze vydat.

Celý článek si můžete přečíst zde

Rodinný dům pro CHKO Křivoklátsko

Architektonicko-urbanistická komise Správ chráněných krajinných oblastí Středočeského kraje se často potýká s nízkou vhodností architektonického návrhu rodinných domů. Pro zachování základních typických rysů staveb v těchto cenných lokalitách byla vytvořena doporučení pro výstavbu, díky nimž se podařilo alespoň objemově zajistit vhodnost novostaveb rodinných domů v CHKO. S nastupujícími pasivními standardy do výstavby iniciovala Správa CHKO Křivoklátsko spolupráci s Fakultou stavební ČVUT v Praze. Nabízíme ty nejzajímavější výsledky.

Celý článek si můžete přečíst zde

X